Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse a dotazy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

oznámení pro sledující a dotazující s občany.

(Pechač Josef, 6. 11. 2019 17:13)

Dobrý den i večer.
Oznamuji smutnou zprávu. Pan Bárta dne 1. listopadu 2019 zemřel ve věku 81 let. Bohužel již nebude radit lidem ohledně kytiček. Nyní už můžete jenom vzpomínat a věřící se za něj mohou pomodlit.
Čest jeho památce, Pechač Josef

Re: oznámení pro sledující a dotazující s občany.

(Terchova, 9. 1. 2020 21:28)

Dobrý den. Mohu se prosím zeptat, zda budete někdo pokračovat v prodeji meciku po panu Bartovi? Lze si je objednat? Děkuji.

Třásněnka na gladiolách

(Zdeněk Bárta, 28. 7. 2019 16:21)

Dobrý den,
sehnat prostředek, který velmi dobře zabere na třásněku je stále větší problém.Aby likvidoval larvy třásněnky, tak se musí stříkat na teprve vylezlý klas a prostředek musí být systémový, aby účinkoval v rostlině.
Já jsem použil poslední Perfektion, již se několik roků nevyrábí.Výborné bylo Calypso, ale pro maloodběratele se neprodává.Na Slovensku bylo k sehnání Nové Bi 58, ale již se nevyrábí.Z dostupných na trhu byl doposud Mospilan.Dofám, že bude zabírat.Na mandelinku mě letos poprvé nezabral, je již na něj resistentní.Do postřiku přidejte na 10l lžíci Jaru( jako smáčedlo, pokud pravé nemáte),protože listy jsou dosti voskové.
Já doposud problém s třásněnkou nemá,Jsem z Vysočiny a ona miluje teplejší polohy.Nerad bych to zakřikl.
Zdraví Zdeněk.

Třásněnka na gladiolách

(Zdena Možná, 27. 7. 2019 17:29)

Dobrý den,mám třásněnku na gladiolách a nevím co účinného na postřik.Prý Perfekthion ale není k dostání.Co mám použít.
Děkuji za radu

Mečík bahenní

(Zdeněk Bárta, 9. 3. 2019 13:57)

Dobrý den,
s pěstování mečíků bahenních nemám zkušenosti.V katalozích jsem nenarazil na jeho nabídku, takže Vám nepomůžu.

Mečík bahenní

(Karol, 8. 3. 2019 21:59)

Dobry den, da se sehnat mečík bahenni a jak je vhodne ho pestovat? Dekuji!

Zmrzly hlízy

(Zdeněk Bárta, 6. 12. 2018 10:42)

Dobrý den,
omlouvám se,že odpovídám pozdě.Měl jdem počítač v opravě.Nyní již poznáte zda přežijí.Pokud zmrzly tak hlízy nejsou tuhé a budou téměř na blato.Pokud je některá tuhá,tak Vám poradím co dáll.

Zmrzle hlizy

(Lucka, 1. 12. 2018 16:51)

Dobry den zmrzly mi hlízy kal uskladněné ve stodole. Je nějaká naděje, že se je podaří zachránit ?

Prodej hlíz mečíků

(Zdeněk Bárta, 12. 9. 2018 15:01)

Dobrý den,
bílých mečíků mám asi 10 odrůd a ty se liší velikostí květu,raností,zvlněním, voskovostí,takže lehce vyberu.Cena jedné hlízy je 6 Kč.Zaslat bych mohl asi v polovině listopadu - nebude to pozdě?Sdělte zda podmínky vyhovují.S pozdravem Zdeněk Bárta.

Prodej hlíz mečíků

(Zdeněk Bárta, 27. 7. 2018 12:59)

Dobrý den,
v letošním roce již nejde prodávat hlízy mečíků.Příští rok to nebude problém.Mám jich vysazeno poměrně hodně. Po sklizni v měsíci říjnu hlízy očistím, dosuším,použiji postřik proti škůdcům a po vytřídění je skladuji v chladném skladu,ale nemrznoucím.Během zimy již eviduji objednávky.Zasílám na dobírku v březnu.Sází se v měsíci dubnu až max.do poloviny května.Nyní jsou v plném nákvětu, protože sázím jakmile jde půda dobře zpracovat.Chci aby kvetly co nejdříve.V květnu všechny zbývající vysadím a potom již nelze žádný zaslat.
S pozdravem Zdeněk.

Re: Prodej hlíz mečíků

(Alena , 11. 9. 2018 11:46)

Dobrý den ,ráda bych si u vás objednala hlíza bílých mečíku ,a pokud by to bylo možné zaslat ještě ted na podzim byla bych ráda ,je to dárek ke kulatinám .Děkuji KašnáAlena

Prodej hlíz mečíků

(Zdeněk Bárta, 15. 2. 2017 11:34)

Dobrý den,
letos mám zatím dostatek hlíz pro svoji výsadbu a přebytky mohu odprodat.Pěstuji 300 odrůd mečíků a vše je se jmény.Zatím mohu vybírat asi z 200 odrůd.Prodávám za 6 Kč hlízu a každá je zvlášť balená v sáčku a ten je se jménem odrůdy.Pokud by někdo chtěl kolekci a zde by byly též všechny odrůdy, ale zabalené v jednom sáčku bez jmén, tak by byla jedna hlíza za 5 Kč.Objednávka musí být dostatečná, aby poštovné nebylo větší než cena hlíz.Loni jsem měl celý porost mečíků naprosto zdravý, takže jsem neměl žádné ztráty.

Re: Prodej hlíz mečíků

(Dvorak, 26. 7. 2018 11:28)

Dobrý den.
Sazenice mečîků jsou ještě k prodeji?
Ludêk 775 999609

Mečíky

(Zdeněk Bárta, 24. 6. 2018 13:43)

Dobrý den,
většinou se jedná o krčkovou hnilobu.Ta působí škody převážně v měsíci květnu.Rostliny jsou 10 - 20 cm vysoké a začínají hnědnout od venkovních listů ke středním.Úspěšná prevence a též v začátku napadení je časté kypření, aby se vzduch dostal až ke krčku rostliny.Někdy to pomůže zachránit rostlinu,kde již listy hnědnou a opět začnou prostřední vyrůstat zdravé.Já nepoužívám zde žádné chem. prostředky a letos jsem měl velmi malé množství úhynu rostlin.Letos jsem zvládl celý záhon asi 6x ruční škrabkou prokypřit.
Sázel jsem počátkem dubna a již nyní mám mám téměř padesát klasú asi 25 cm nad rostlinami.Asi pokvetou o 14 dní dříve než jiné roky.S porostem jsem spokojen.
S pozdravem Zdeněk.

Mečíky

(Vlasta Staňková, 24. 6. 2018 9:28)

Dobrý den chtěla bych se zeptat čím by mohlo být to ,že mi mečíky hnědnou a pak uschnou?
Děkuji za odpověď

Koupě hlíz mečíků

(Eva Robotková, 14. 2. 2017 17:51)

Dobrý den,
mám k Vám dotaz zda budete letos na jaře prodávat hlízy mečíků a jaká by byla cenová relace.Předem děkuji za odpověď. Eva.

Moje kaly

(Zdeněk Bárta, 21. 8. 2016 11:06)

Dobrý den,
Měl jsem hodně práce s přípravou výstavy mečíků a tak jsem se zpozdil.
Já vysazuji hlízy kal na záhon až je půda dostatečně teplá(konec dubna - nebo až do poloviny května).Loni jsem vybral špatný záhon, kde v předešlém roce bylo hnojeno koňs. hnojem,ale chovatel místo slámy používá piliny nebo hobliny.To byla velká chyba.Rostliny dobře narostly a zakvetly a potom začaly hlízy zahnívat měk.hnilobou.Pozbyl jsem 70% hlíz.a hodně odrůd zcela.To jsem si myslel, že pěstování zcela ovládám.Mozart jsem měl 50 hlíz a zachránil jsem jednu.Koncem září nebo v říjnu rostliny vyryji a na záhoně dosuším.Potom zbavím uschlých listů a kořenů.Zcela čisté skladuji nasucho v bedýnce v nejchladnějším sklepě.
U nově nakoupených Jsem rád pokud z 10 odrůd 3 -5 jdou dobře pěstovat v dalších létech.U nakoupených rostlin v květináči já jim dávám 1 rok(spotřební zboží) a tak pokud se Vám podaří další pěstování, tak máte můj obdiv.Twilight nakoupený 2010 dal celkem 27 květů a zcela se vysílil.Od té doby nezakvetl a živoří.
Přeji hodně úspěchů v pěstování.

Ukončení vegetace kaly

(Zdeněk Bárta, 18. 8. 2016 14:53)

Dobrý den,
podle popisu se zdá, že Vám kala již ukončuje vegetaci.Doporučuji již vůbec nezalévat a nechat zcela zaschnout.V původní domovině sice rostou v močálech, ale ty ke konci vegetace vysychají a rostlina zcela zaschne.To moje doporučení se týká pouze těch kde listy zachnívají a kala vždy hnije od vrcholu, kde listy vyrůstají.To pouze zachráníte hlízu,ale příští rok jistě nepokvete.Vy jste pouze vegetaci posunula.Po zaschnutí obrat všechny listy a hlízu vyndat ze zeminy.Skladovat ve velmi chladném místě a to na suchu v krabičce a pokud se budete bát o seschnutí, tak pouze v suché rašelině.Příště napíši více o mém pěstování.

ukončit vegetaci?

(Kateřina Rubášová, 18. 8. 2016 10:11)

Dobrý den, začínám s pěstováním kaly. Hrozně se mi líbí, letos jsem pořídila svou první. Koupila jsem ji v supermarketu někdy v květnu, doma přesadila do květináče a nechala růst na terase, kde je většinu dne stín, až kolem 16-17 hodiny na ni svítí sluníčko. Kvetla ca dva měsíce, odkvetlé květy jsem stříhala. Rostlina už nekvete, naopak mi začínají sesychat, žloutnout listy. Dočetla jsem se, že je to bahenní rostlina, tak se jí snažim udržovat v mokru, zatím jsem nehnojila. Píšete, že ke konci veget. doby, pokud by se jednalo o hnilobu, hlízy vyndat, oškrábat a nechat na suchém, tmavém místě.. ale není v srpnu ještě příliš brzo? Anebo mám přihnojit a nechat ještě v květináči? Na jaře bych ji chtěla přesadit do záhonu. Mockrát děkuji za radu, Katka

Kala

(Zdeněk Bárta, 8. 6. 2016 13:28)

Dobrý den,
kaly jsou dva druhy.Jedna pokojová přes léto ukončit zalévání a veg.klid.Druhá venkovní a nyní je též hojně pěstována v květináčích, na podzim ukončit vegetaci(nechat zaschnout) a na jaře přesadit a zalévat.
Vaše kala asi neměla veg. klid.Zkuste ji dát na zahrádku, ale z počátku ji musíte přistínit.Ty ze supermar.jsou pěstovány s různými stimulátory a potom mají v květináči 5-10 květů.To bez chemie nedokážete.Jedna hlíza má jeden květ.U nich je to pouze spotřební zboží.Víc neporadím když nevím o jakou kalu se jedná. Zdraví Zdeněk.


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »